Jdi na obsah Jdi na menu
 


štěňata, Welpen S1

Vrh S1.

2.2. a 3.2.2017 Tak máme nakryto. Freya je kvalitní plnochrupá fenka a je nakrytá kvalitním plnochrupým německým psem. Je to osvědčené opakované spojení. Štěňata z tohoto spojení jsou velkým přínosem pro náš chov. Přesto je na majiteli jestli bude se štěnětem dále pracovat nebo chce jen kamaráda. V sekci oblíbené odkazy je možné sledovat vývoj štěňat v tzv. předporodním kalendáři.

25.2.2017 Tak se nám vystřídalo období žravosti s nynějším obdobím nechuti. Ráda by něco snědla, ale neví co. :-) Min. do 8.3. musí být v klidu a pohodě. Jinak by ještě mohla děloha zárodky vstřebat. Tak Freye podstrojuji a ona toho využívá (zneužívá) :-) 

28.3.2017  Máme pár dní do porodu. Už si zvyká na porodnu a já si musím pro jistotu prostudovat postup. Abych na něco nezapomněla.

1.4.2017 A je to tady a není to apríl. Máme štěňata. 5 x pejsek a 1x fenka.

dort--s-c.6.gif

4.4.2017 Všichni jsou v pořádku. Freya se vzorně stará a začala více jíst. Po porodu fenky nemívají moc chuti do jídla. Řeším to tak, že krmím z ruky . Postupně se sama chodí najíst.

5.4.2017 Fenka,  červená ,Sunny z IRU, obojek červený,zamluvená.

               Pejsek, černý s pál. ,Satu z IRU, obojek žlutý.

               Pejsek , černý s pál., Set z IRU, obojek modrý.

               Pejsek, černý s pál. Sid z IRU, obojek bílý.

               Pejsek, červený, Satan z IRU, obojek zelený. 

               Pejsek, červený, Slayer z IRU, obojek trikolóra.

16.4.2017 Štěňata mají otevřená očka, ale ještě normálně nevidí. Až později se jim zrak zaostří. Přikrmuji . Přeci jen 6 štěňat je docela dost.

23.4.2017 Další týden. Štěňata již vidí a také slyší. Pokoušejí se i o ,,vrčení". Krmí se z misky. No je to jako ,,hatlala - patlala. Musím je pak spolu s Freyou očistit.

30.4.2017 Štěňata mají 1 měsíc tak jsem musela preventivně odčervovat. Poprvé se používá pasta. Vůbec jim nechutná, ale nedá se nic dělat. Už baští sami z misky . Zoubky se jim již začínají prořezávat a začínají si hrát. Tak,že vážení, kontrola, novou stužku, focení a odčervení. Každý den ráno a večer nové noviny a povlíkat. Samozřejmě několikrát denně krmit. Docela dost práce pokud se chce chovatel kvalitně štěňatům věnovat.  

5.5.2017 Povedlo se mi zachytit hezké okamžiky se štěňaty. Pár jsem jich přidala do fotoalba pro potěšení.

7.5.2017 Štěňata již mají prořízlé zoubky a tak okusují co se dá. Včetně mě.   smajlik-mrka.gif

14.5.2017 Tak máme zase o týden starší ,,čmoudy". Ohrádka je jim již malá . Když se probudí pouštíme je do kuchyně a verandy. Brzy si zkusí i venek. Pak zahradu a to už budou pomalu připravená k odběru.  

18.5.2017 Štěňata již chodí běžně ven a tak jsem udělala pár  fotek. Bylo dost sluníčko . Některé fotky nejsou moc kvalitní ale záleží spíše na obsahu než kvalitě. :-)  

22.5.2017   Tak jsme vše v pořádku přežili. Jsou čipovaná  jednou očkovaná a mají EU pas. Štěňata se moc líbila. V autě dělali obvyklé štěněčí věci : jedli,spali,hráli si a dělali bobky. :-) . Od 27.5.2017 jsou k odběru. Grátis dostanou PP, boudičku, krmivo, hračku a jiné drobnosti. Samozřejmě sepíšeme také smlouvu. Netrváme na výstavách, ale když se se štěnětem  nějaké zúčastníte tak nás to potěší.

28.5.2017 Dnes se uskutečnil 1.odběr. Do nového domova odešel Slayer. Nyní se jmenuje Slayer Hanák z IRU. Jako vždy jsem to zbytečně prožívala. Majitelé jsou moc fajn , Slayer vrtěl ocáskem a byl naprosto spokojený. Má kamarádku Sofinku s kterou budou společně vyrůstat a dovádět. Tak mnoho hezkých společných dní do další životní etapy.  smaijlík-mává.gif  

3.6.2017 Nový domov má i Satu z IRU. Pokud se pejsek povede tak má před sebou výstavní kariéru. Držím všechny palce. smailík-s-pohárem.gif                

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky štěňata, Welpen S1

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář